Župni oglasi – 24.12.2017.

župni oglasi - istaknutaMinistranti u božićnim danima: Za Mise Ponoćku, Stipandan, Ivandan i  Mladence nećemo određivati ministrante. Nego, kako koji ministrant bude na Misu dolazio neka se pripremi za ministriranje i ministrira.

Polnoćka: Slavit ćemo Misu Polnoćku.

Božić: U ponedjeljak je Božić. Imat ćemo obadvije Mise, Rana u 8,30 sati, a Pučka u 11,00 sati.

Stipandan i Ivanda: Mise na Stipandan i Ivandan bit će u 11,00 sati

Mladenci: U četvrtak, na Mladence, u 18,00 sati slavit ćemo Misu, a za vrijeme Mise imat ćemo blagoslov djece.

Nedjelja sv. Obitelji: Slijedeća nedjelja je nedjelja sv. Obitelji. Imat ćemo obadvije Mise.

Petarde i pucanje: Ispod Šimunove ograde bit će ograđen prostor gdje se mogu bacati petarde. Molim vas da se petarde ne bacaju u dvorište i među narod.

Pjevači: Pjevače bi molio da vide kada je koje skupine pjevati, i da se rasporeda pridržavaju.

Zornice: Završili smo sa Zornicama. Bile su dobro posjećene.

Raspored Misa radnim danom poslije Božića: S rasporedom nastavljamo onako kako je bilo prije Zornica: ponedjeljak, srijeda, petak, subota prije podne u 7,30 a utorak i četvrtak poslije podne u 18,00 sati.

Blagoslov kuća: U blagoslov kuća poći ću u četvrtak na Mladence. U blagoslov do Nove godine ići ću sam. U sva tri dana ići ću na Sretnice. Uzet ću po tridesetak kuća. Polazit ću oko 9,00 sati. Ići će sa mnom po jedan ili više ministranata.

Raspored „blagoslova kuća“, obilaska obitelji i domaćinstava:

• Četvrtak, Sretnice: Poći ću s Poljana, do Dragice Bevanda ud. Dane i onda ću preći u Baniće, sve do Čulušića
  • Petak, Sretnice, poći ću od Andrije Kordića Anđelkova, blagoslov će bit oko trgovine i kafića i sve do Brkića.
  • Subota, Poći ću od Vinke Bevande ud. Vlade, pa sve uz cestu, kod Bulića i Vilima Zovke, do Dražena Marića i Željka Božića.

Blagoslov kuća u drugim mjestima bit će iza Nove godine. Nadam se tada da će mi pomoći koji od svećenika.

Čestitka: Svima želim „Na dobro došao Božić, Sveto porođenje Isusovo i Mlado lito“.