Zgode – misli – anegdote – 152

zgode - misli - anegdote– Upita susjed don Acu: „Don Aco, bi li me mogao sutra autom odvesti u grad.“ „Kako ne bih mogao? Samo ne znam hoću li htjeti?“

– Zaustavi prometnik don Acu: „Don Aco, prebrzo ste vozili.“ „Nemam ti što reći: oprosti, kao što sam i ja tebi stotinu puta oprostio.“ „Dakako, opraštam vam kao što ste i vi meni oprostili, a za pokoru ostavite 100 kuna.“

– Došao otac novo krštenog djeteta u župni ured upisati dijete u matice. Kod upisivanja reče župniku: „Župniče rekoše da se krštenje ne plaća.“ „Istina je da se ne plaća, ali se ostavlja 100 KM.“

– Upita vjeroučitelj Pericu. „Perice prošli puta nisi bio na vjeronauku?“ „Umro je mamin tata, pa nisam mogao.“ „Dobro, samo nemoj da se to više ponovi.“

– Pitao profesor bogoslovije svoje studente, a sada misionare u Švicarskoj. „Kako je u Švicarskoj?“ „Dobro, samo puno posla.“ Otišli misionari preko ljeta na odmor, zamolili profesora da ih zamjeni. Profesor ih zamijenio i piše u samostan u Hercegovini razglednicu iz Švicarske: „Evo me u Švicarskoj, mijenjam trojicu i lijepo se odmaram.“

– Izišao župnik iz crkve i šeta po dvorištu. Naiđe mjesni komesar i pozdravi župnika: „Dobro jutro župniče.“ Župnik odgovori: „Dobra večer!“. „Kako večer, sad je jutro“. „Meni se smrkne čim tebe vidim.“