Zgode – misli – anegdote – 156

  • zgode - misli - anegdoteMate, ti ne znaš prestati piti dok se ne opiješ, a tvoji volovi prestanu čim im je dosta.“ „Da, ali vode.“
  • Hvali si djevojka: „Zaručnik mi je obećao brda i doline.“ „Pa kako je održao obećanja?“ „Kupio mi je atlas.“
  • Na satu vjeronauka vjeroučitelj upita: „Djeco, poznate li kuću koja je otvorena, siromahu i bogatašu, a kad se iz nje izlazi, izlazi se s utjehom i okrepom? Kako se zove ta kuća?“ „Krčma!“ povikaše djeca uglas.“
  • Čovjek se nudi nekom gazdi za zaposlenje. Gazda mu kaže: „Ja uzimam vrijedne i marljive radnike.“ „Ne brinite, gospodine, ja radim za šestero.“ „Mislim da ipak pretjerujete?“ „Ne pretjerujem, radim za ženu i četvero djece.“
  • „Zare vi ne znate da se za vrijeme rada ne smiju čitati novine?“ „Zar ne vidite da ja ne radim dok čitam?“
  • „Prije vjenčanja Marko je govorio da će bit gazda u kući.“ „Pa zašto si se onda udala za njega.“ „Da mu dokažem da se prevario.“