Uvod – 25. godina u župi Kruševo – od 1989. do 2014.

Dobio sam zadatak da napišem nešto o dvadesetpetogodišnjem mojem župnom djelovanju u Kruševu. Odmah su me na početku mučila pitanja što pisati, kako pisati, bilo bi nemoguće napisati sve o tome kako je bilo od početka, od 7. 10. 1989. do 7. 10. 2014., a ne zaći u subjektivnost. Kad bih pisao o nekom drugom i nečijem župničkom djelovanju, možda bi se lakše prišlo temi i pisanju, ali pisati o svojem župničkom djelovanju ipak je to teže. Rekoh onima koji su me nutkali da oni napišu, odgovor je bio “a to ćete vi, kako ćemo mi to pisati, što mi možemo napisati” i slične riječi. To je njihovo mišljenje, moje je bi bilo da napišu nešto pa što god, ali ne žele, nego skoro naređuju piši. E kad treba pisati, odlučio sam se pisati o župi Kruševo od 1989. do 2014., i u tom razdoblju između redaka provući i moje župničko djelovanje.